Λευτέρης Στριλιγκάς ρώτησε πριν 5 έτη

Καλημέρα. Πήρα πρόσφατα ένα πακέτο με Windows 10 Professional και Microsoft Office 2016 Professional Plus μέσω του Goodoffer που είχα δει από το site σας. Όταν προσπάθησα να κάνω την ενεργοποίηση στα windows μου έβγαλε ένα μήνυμα που λέει ότι ο αριθμός-κλειδί που έβαλα δε λειτούργησε και σε παρένθεση μου είχε τον κωδικό 0xc0000022. Υπάρχει περίπτωση να μην λειτουργεί ο κωδικός που αγόρασα ή μήπως είναι κάποιο σφάλμα? Και αν είναι σφάλμα μήπως ξέρετε πως να το διορθώσω? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Λευτέρης

5 Απαντήσεις

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 5 έτη

Καλησπέρα Λευτέρη, δοκίμασε να ακολουθήσεις αυτά που προτείνουν εδώ.

Λευτέρης Στριλιγκάς απάντησε πριν 5 έτη

Καλησπέρα. Έκανα την πρώτη διαδικασία που αναφέρεται στη σελίδα που μου έστειλες (Software Protection). Η μόνη επιλογή που έχω είναι να κάνω εκκίνηση. Κάθε φορά που το κάνω μετά από λίγο διακόπτεται. Μετά από κάποιες φορές που πατούσα εκκίνηση μου έβγαλε το εξής μήνυμα με τίτλο "Υπηρεσίες" : "Η υπηρεσία Προστασία λογισμικού στο Τοπικός υπολογιστής ξεκίνησε και κατόπιν σταμάτησε. Μερικές υπηρεσίες σταματούν αυτόματα εάν δεν χρησιμοποιούνται από άλλες υπηρεσίες ή προγράμματα."
Προχώρησα στη δεύτερη διαδικασία (System File Checker tool) και όταν ολοκλήρωσα το δεύτερο βήμα μου έγραψε "The restore operation completed successfully. The operation completed successfully." Ολοκλήρωσα και το τρίτο βήμα και μου έγραψε "Windows Resource Protection did not find any integrity violations."
Τέλος ακολούθησα άλλη μία συμβουλή ανοίγοντας το search box και πληκτρολογόντας "slui.exe 4". Επέλεξα Ελλάδα και πάτησα "Επόμενο". Μου έγραψε "Κλήση και παροχή αναγνωριστικού εγκατάστασης" και φόρτωνε συνεχώς χωρίς να βγάλει κάτι άλλο. Έχω απελπιστεί. Υπάρχει κάποια άλλη λύση?

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 5 έτη

Καλησπέρα Λευτέρη, εάν είναι φρέσκια η εγκατάσταση των Windows και έχεις όρεξη δοκίμασε να κάνεις ένα format μήπως και κάτι δεν δουλεύει σωστά. Αλλιώς επικοινώνησε αμέσως με το GoodOffer και ενημέρωσε τους για το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις. Τα Office δουλεύουν κανονικά?

Λευτέρης Στριλιγκάς απάντησε πριν 5 έτη

Δοκίμασα σήμερα να βάλω το office 2016 και μου παρουσιάζει και εκεί πρόβλημα στην εγκατάσταση. Τα windows μάλλον δεν ήταν γνήσια και δεν το θυμόμουν και κάποια στιγμή έκανα update και μάλλον είδαν από τη microsoft ότι δεν ήταν γνήσια και μου τα έχουν μπλοκάρει. Εκτός των άλλων δε μου αναγνωρίζει κάποιες συσκευές που έβαλα (ποντίκι και φλασάκι usb). Μόνο με format λύνεται το πρόβλημα ?

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 5 έτη

Μήπως λείπουν κάποιοι drivers?
https://www.pcsteps.gr/233-%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%B2%CF%81%CE%AF%CF%83%CE%BA%CF%89-drivers/
Από τη στιγμή που σου έχουν εμφανιστεί τόσα προβλήματα θεωρώ ότι ένα format θα σε γλιτώσει από πολύ χρόνο.
https://www.pcsteps.gr/448-format-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE-windows-7-windows-8-windows-10/