petsol1 . ρώτησε πριν 4 έτη

Έχω ξεκινήσει να φτιάχνω το πρώτο μου pc. Αυτό που θέλω να ρωτήσω πιο βασικό είναι αν υπάρχει κάποιο λάθος που έχω συνδέσει το τροφοδοτικό με την μητρική αλλά τα pin της μητρικής είναι 8 αριστερά κ 4 δεξια ενω του τροφοδοτικου είναι 4 κ 4. Επηρεάζει τη λειτουργία-δυνατότητες της μητρικής; ..επίσης επειδη έχει απομείνει μόνο η κάρτα γραφικών θα ήθελα μια 2η 3η γνώμη.. Είμαι ανάμεσα από rtx 2060 8g Super η κάποια παρόμοια.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Cpu: ryzen 5 3600x
Mob: msi x570 carbon wifi
Psu: innovator  850w in05xd
Ram:ripjaws 2x8gb 3200
Ssd: M. 2 Samsung Evo plus

2 Απαντήσεις

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 4 έτη

Καλησπέρα φίλε μου, τις οδηγίες της μητρικής τις έχεις δει? Εκτός από την 2060 μπορείς να δεις και την rx 5700.

petsol1 . απάντησε πριν 4 έτη

Καλημέρα.. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Τωρα που το έψαξα λίγο ακόμα, είδα ότι χρειάζομαι έναν αντάπτορα από 4 σε 8 pin γτ γτ το τροφοδοτικό εχει 4 κ 4.. Όσο για την καρτα γραφικών ίσως θα πρέπει να τσεκάρω πρώτα τη σύνδεση.. Όπως κ να χει ευχαριστώ για τη βοήθεια!!