Όλες οι Ερωτήσεις στο PCsteps1. “Αυτόματη” δημιουργία αρχείων Excel(???) 2. Μετατροπή αρχείων djv σε pdf
Manos Rantis ρώτησε πριν 10 έτη

Αγαπητέ Άγγελε,
Πολλά συγχαρητήρια και ευχαριστίες για την εξαιρετική δουλειά σου και τη βοήθεια που μας προσφέρεις.
Έχω 2 ερωτήσεις:
1. Μετά από προσπάθειες να συνδεθώ στο Internet μέσω της "αντιμετώπισης προβλημάτων" των Windows (Ελληνικά Home Premium 8.1 X 64) και των "εργαλείων" του laptop (εφαρμογή My Dell), άρχισαν να εμφανίζονται στα "έγγραφα" αρχεία Excel, τα οποία έχουν ως "Όνομα" το όνομα του Υπολογιστή, το όνομα Χρήστη και την Ημερομηνία (Υπολογιστής_Χρήστης_Ημερομηνία) και ως "Τύπος", αναφέρονται: "Αρχείο τιμών διαχωρισμένων με κόμμα του Microsoft Office Excel". Το περιεχόμενό τους έχει διάφορες καταγραφές, κάτω από τις κατηγορίες: "Event", "Source", "Time", "Error Severity", "Domain", "User", "Description". Έχω πανικοβληθεί, γιατί δεν ξέρω πως δημιουργούνται και πως να τα "σταματήσω".
(Η σύνδεση έφτιαξε "κλασσικά" με σβήσιμο για 15΄΄ και άναμμα του Router).
2. Έχω σε αρχεία DJV ένα παλιό 15τομο λεξικό του Δημητράκου, το οποίο θέλω να μετατρέψω σε pdf. Γίνεται;

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων και σε παρακαλώ να συνεχίσεις να μας προσφέρεις τις γνώσεις σου.

Μάνος Ράντης

2 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 10 έτη

Καλησπέρα Μάνο,

Αυτού του είδους τις αναφορές τις εμφανίζει συνήθως το Intel Wireless Event Viewer. Δες εδώ σχετικά. Μέσα από εκεί μπορείς να σταματήσεις το Logging.

Έχεις κάποιο πρόγραμμα με το οποίο ανοίγεις τα αρχεία DJV? Αν ναι, τότε μπορείς να εγκαταστήσεις οποιαδήποτε εφαρμογή για δημιουργία PDF, όπως πχ το CutePDF.

Το πρόγραμμα αυτό θα εμφανίσει έναν εικονικό εκτυπωτή PDF στο σύστημά σου. Στέλνοντας το αρχείο DJV για εκτύπωση στον συγκεκριμένο εικονικό εκτυπωτή, θα το μετατρέψει σε PDF.

Manos Rantis απάντησε πριν 10 έτη

Φίλε ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ !!!.
Η μετατροπή λειτουργεί κανονικά. Όσο για τα αρχεία Excel, αν ήταν από τις ρυθμίσεις του "Intel PROSet Wireless", το απενεργοποίησα. Αν τα ξαναδώ, θα σε ξαναενοχλήσω.
Καλό σου βράδυ.
Μάνος Ράντης