Nick Amanatidis ρώτησε πριν 2 έτη

Καλησπέρα σας ξανά. Ήθελα να σας ρωτήσω, άμα μπορώ να βάλω στην motherboard ”MSI MAG B460M Mortar Motherboard Micro ATX με Intel 1200 Socket” δύο ”gt 1030 2gb Low profile της Gigabyte” μιας που έχει 2 υποδοχές για κάρτα γραφικών. Και οι ερωτήσεις μου ειναι:
Θα μπορέσει η συγκεκριμένη μητρική να σηκώσει τις Gpu?
Θα βλέπω διαφορά στα games?
Ψάξτε και την μητρική και την καρτούλα να δείτε μιας που ξέρετε.

Μητρική: MSI MAG B460M Mortar Motherboard Micro ATX με Intel 1200 Socket
GPU: Gigabyte GeForce GT 1030 2GB Low Profile (GV-N1030D5-2GL)

5 Απαντήσεις

Adam Kapetanakis απάντησε πριν 2 έτη

Δεν είναι θέμα μητρικής. Η GT 1030 δεν υποστηρίζει SLI επομένως δεν μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο. Επίσης, ακόμα και να μπορούσες να το κάνεις δεν έχει κανένα νόημα γιατί είναι μια entry level κάρτα γραφικών που παίζει παιχνίδια όπως GTA V, CS GO, Valorant, Black Ops II, Fortnite σε 1080p σε χαμηλά frames.

Deleted User απάντησε πριν 2 έτη

Θεωρητικά θα μπορεί άνετα αλλά αν θες αναβάθμιση έχω.

[Ο σύνδεσμος αφαιρέθηκε]

Adam Kapetanakis απάντησε πριν 2 έτη

@Let\'s Computering Τι εννοείς θεωρητικά θα μπορεί άνετα; H Nvidia δεν υποστηρίζει SLI σε αυτή την κάρτα. Μην ανεβάζετε ό,τι σας κατέβει!

Deleted User απάντησε πριν 2 έτη

Παιδιά ,άλλη φορά μή βάζετε συνδέσμους για αγορές ,παραβιάζετε τους όρους των ερωτήσεων. Μόνο οι διαχειριστές μπορούν να το κάνουν αυτό.

Άλλο να βάλει ο Nick από μόνος του κάποιο λινκ ,κι άλλο οι άλλοι χρήστες.  Από κάρτες γραφικών γενικά δεν γνωρίζω ούτως ή άλλως.

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 2 έτη

Καλημέρα και από εμένα

Απ’ όσο ξέρω, όντως δεν μπορείς να κάνεις SLI με GT 1030, ακόμα και αν το υποστηρίζει η μητρική σου. Πέρα από αυτό, το SLI δεν έχει πάντα το ιδανικότερο αποτέλεσμα σε πολλά παιχνίδια.