χρηστος γεωργιου ρώτησε πριν 4 έτη

Καλημέρα ψάχνω μια οθόνη touchscreen εως 10 ιντσες με θύρα HDMI τη θέλω απλά για να βλέπω κάποια στατιστικά του υπολογιστή μου δεν με απασχολεί τόσο η ανάλυση
Προσπάθησα να ψαξω αλλά κυρίως ανταλλακτικά οθονων βρήκα γιαυτό και κάνω εδώ την ερώτηση .
Τι ακριβώς θα μπορούσα να κοιτάξω για κάτι τέτοιο ή αν έχετε να προτείνετε κάτι εσεις .
Κατά προτίμηση τιμή κάτω από 50 ευρώ αν είναι εφικτο

5 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 4 έτη

Καλησπέρα Χρήστο

Η αγορά θέλεις να είναι από ελληνικό κατάστημα ή δεν σε πειράζει να παραγγείλεις και από το εξωτερικό;

χρηστος γεωργιου απάντησε πριν 4 έτη

Δεν έχω θέμα είτε από ελληνικό κατάστημα  είτε από εξωτερικό

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 4 έτη

Στις διαστάσεις που αναφέρεις βλέπουμε αυτή. Δυστυχώς, χωρίς προσωπική δοκιμή, δεν μπορούμε να γνωρίζουμε την ευαισθησία της αφής.

χρηστος γεωργιου απάντησε πριν 4 έτη

Ευχαριστώ πολύ
Επίσης κάτι τέτοιο εφόσον έχει θύρα hdmi θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω

Pi Display 7" HDMI 800x480 Capacitive Touchscreen USB

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 4 έτη

Αν δέχεται HDMI, λογικά θα λειτουργήσει κανονικά. Απλά, τυπικά είναι εξάρτημα για Raspberry projects, οπότε δεν έχει πλαίσιο ή βάση. Είναι σκέτη οθόνη.