Όλες οι Ερωτήσεις στο PCstepsΚατηγορία: Υπολογιστής / Hardware100% χρηση του δισκου ειναι ρισκο?
Ηλιας κουτσιογκουλος ρώτησε πριν 4 έτη

παιδια να ρωτησω.Ελεγχω συχνα πυκνα της επιδοσεις του πισι και πολυ συχνα ενα 70-80% ο σκληρος δισκος ειναι στο 100% της χρησης για πολυ μεγαλο διαστημα.υπαρχει κίνδυνος ? ευχαριστω αστερια προκαταβολη

2 Απαντήσεις

Chris Chatz απάντησε πριν 4 έτη

Καλημερα,
Να υποθεσω πως ο δισκος σου ειναι μηχανικος ετσι?Επίσης χρησιμοποιείς windows 10 ή windows 8? γιατι τα 8αρια εχουν θεμα με την χρηση δισκου(εχω προσωπικη εμπειρια).Πιθανότατα βέβαια ίσως να τρεχουν συνεχως στο παρασκηνιο διεργασιες τυπου windows update οι οποιες σε hdd κανουν μεγαλη χρηση του δισκου.Επισης καλο ειναι να τσεκαρεις αν ολοι οι drivers που ειναι απαραιτητοι για την σωστη λειτουργια του pc σου ειναι ηδη εγκατεστημενοι.Καλο ειναι τελος να κανεις και ενα update σε αυτους.

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 4 έτη

Ποια διεργασία είναι αυτή που καταναλώνει τους πόρους του δίσκου σου;