Όλες οι Ερωτήσεις στο PCsteps100% CPU όταν βλέπω video
George Sarantoglou ρώτησε πριν 9 έτη

Καλησπέρα

Έχω ένα παλιό laptop ( fujitsu siemens amilo pro v 2065 ) και πρόσφατα αποφάσισα να φύγω από τα windows xp και να χρησιμοποιήσω linux . Δοκίμασα με lxle αρχικά και παρατήρησα ότι καθώς έβλεπα videos στο youtube η CPU έφτανε το 100% . Μετά άλλαξα σε Crunchbang αλλά το πρόβλημα παραμένει οποιονδήποτε browser και να χρησιμοποιήσω . Στα XP δεν θυμάμαι να είχα παρόμοιο πρόβλημα .

1 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 9 έτη

Καλησπέρα Γιώργο.

Το πιθανότερο είναι πως χρειάζεται drivers για την κάρτα γραφικών, γιατί προφανώς τώρα ο επεξεργαστής σηκώνει όλο το βάρος της αποκωδικοποίησης.

Εδώ θα βρεις πώς να βάλεις τους drivers της AMD στο Crunchbang.