Όλες οι Ερωτήσεις στο PCstepsΚατηγορία: Διάφορα100%cpu usage σε καποιες ιστοσελιδες
frape79 ρώτησε πριν 7 έτη

100%cpu usage σε καποιες ιστοσελιδες...σερφαροντας σε διαφορες ιστοσελιδες ποτε δεν ειχα προβλημα στην συγκεκριμενη makeleio.gr  ξαφνικα ακουω τους ανεμιστηρες στο φουλ κοιταω στο task manager και η cpu δουλευει στο 100% ειτε με firefox η google chrome, ψαχνοντας καποιοι λενε απενεργοποιησε την java το εκανα αλλα τα ιδια  μπαινω ξανα και δεν το κανει μολις πατησω να διαβασω καποιο λινκ παλι 100% cpu usage  καμια ιδεα ?λαθος στησιμο του site ισως?η μνημη  σταθερα στα 2.95gb usage απο τα 8gb αλλα η cpu 100%....και οχι δεν εχω προβλημα με malware η virus ολα καθαρα μονο εκει το κανει

3 Απαντήσεις

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 7 έτη

Καλησπέρα φίλε μου, μάλλον το κάνει επίτηδες ο Χίος.. Από τη στιγμή που δεν τίθεται θέμα κάποιου malware και έχεις δοκιμάσει διαφορετικούς browsers μάλλον έχει να κάνει με το στήσιμο του site.. κατά την πλοήγηση και εγώ διαπίστωσα μεγάλη χρήση της CPU.

frape79 απάντησε πριν 7 έτη

τουλαχιστον δεν εχει κατι το computer διοτι μου φανηκε πολυ παραξενο επομενως black list το site μεχρι νεωτερας :)

Deleted User απάντησε πριν 7 έτη

Λέτε να κάνει ο Χίος όπως κάνει και το ThePirateBay ? Να χρησιμοποιεί την cpu για να βγάλει bitcoins ? (ή ό,τι τέλοσπάντων βγάζει) Διάβασα για αυτό σε πολλά sites.
https://tinyurl.com/y8un78t6