ChiChi ρώτησε πριν 5 έτη

Πηρα προσφατα την 1060 6g απο την aorus ξεροντας οτι θα εχω καποια προβλιματα με τον κακης ποιοτητας επεξεργαστη μου i5 650 αλλα εστω περιμενα κατι καλυτερο απο την παλαιοτερη μου καρτα gtx 660 που σε συγκριση με αφτην στα παιχνιδια που εχω παιξει μεχρι στηγμης εχει ομοιες ισως και ισες ακριβος αποδοσεις
Το θεμα ειναι αν ξερετε καποιο προβλιμα που μπορει να εχω και αν μπορω να κανω κατι ωφέλιμο ωστε να ανεβουν τα frames
*εχω κατεβασει τα drivers απο το site και επειδη νομιζα οτι ειχαν προβλημα τα ξανακατεβασα απο το δισκακι της καρτας με το λογισμηκο της aorus

5 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 5 έτη

Καλησπέρα
Είναι πολύ πιθανό ο επεξεργαστής να μην μπορεί να σηκώσει το παιχνίδι και να δημιουργεί bottleneck στην κάρτα γραφικών.
Σε ποια παιχνίδια ακριβώς δημιουργείται το πρόβλημα;

ChiChi απάντησε πριν 5 έτη

fortnite κυριως και apex

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 5 έτη

Μάλλον ο επεξεργαστής κρατάει πίσω το σύστημά σου. Δοκίμασες να χαμηλώσεις την ποιότητα γραφικών;

ChiChi απάντησε πριν 5 έτη

ετσι και αλλιως προτιμο να παιζω σε ολα low απλα θελω καλο framerate πανω απο 144 τουλαχιστον που ξερω οτι αυτη η καρτα κανονικα φτανει πανω απο 300 συνεχως ανετα
απλα επειδη εγω εστυσα την καρτα και αλλαξα και τροφοδοτικο και μπορει να εκανα κατι λαθος θελω να πουτε συχνα προβλιματα που μπορει να υπαρχουν και πιθανες λυσεις ωστε να τα δοκιμασω

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 5 έτη

Το μόνο πιθανό πρόβλημα είναι να υπάρχει κάποιο θέμα στους drivers και να χρειάζεται αν τους εγκαταστήσεις από την αρχή.
Επίσης, μπορείς να δοκιμάσεις μια επιδιόρθωση των Windows. Πέρα από αυτό, δεν υπάρχει κάτι άλλο.