Kyriakos Ikaria ρώτησε πριν 3 έτη

Γειά σας, έχω έναν υπολογιστή με έναν ryzen 5 3600 και μια GTX 1660 super. Με αυτά τα specs να προτιμήσω 1080p οθόνη ή 1440p στις 27 ίντσες;

5 Απαντήσεις

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 3 έτη

Καλημέρα Κυριάκο, η 1660 Super είναι μία εξαιρετική κάρτα για 1080p gaming..Συνεπώς θα σου πρότεινα μία ανάλογη οθόνη.

Christos Papadopoulos απάντησε πριν 3 έτη

Ήθελα να ρωτήσω πάνω σε αυτό αν παίξεις τα παιχνίδια σε 1080p στην οθόνη 1440p είναι χειρότερα από ότι αν τα έπαιζες 1080p σε οθόνη 1080p ή δεν έχει καμία διαφορά?

Kyriakos Ikaria απάντησε πριν 3 έτη

Γιώργο σε ευχαριστώ πολύ! Χρήστο εάν κατεβάσεις την ανάλυση δεν θα γίνουν τα εικονίδια πιο μεγάλα και δεν θα κάνει γενικά ένα zoom η οθόνη;

Christos Papadopoulos απάντησε πριν 3 έτη

Ναι δεν ξέρω απλά επειδή δεν είχα ποτέ 1440p οθόνη δεν ξέρω πως φαίνεται. Σκεφτόμουν το ίδιο με σένα έχω 1660 super και έλεγα μήπως πάρω οθόνη 1440p για μερικά παιχνίδια που είναι πιο ελαφριά και στα άλλα να την κατεβάζω στα 1080p.

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 3 έτη

Ακριβώς, μπορείς να αλλάξεις την ανάλυση και να επιλέξεις αυτή που σε βολεύει...