xrist karagiannis ρώτησε πριν 2 έτη

Το κινητό μου είναι Android και συνέχεια για κάποιον λόγο καθώς πάω να το ανοίξω, πατάω κατα λάθως πολλές φορές το κουμπί που ανοίγει και παίρνει το 112. Προφανώς αν πατήσεις με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο γίνεται. Πώς το σταματάω? ευχαριστώ

1 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 2 έτη

Καλημέρα Χρήστο

Κάθε κινητό έχει διαφορετικό UI, οπότε δεν μπορώ να γνωρίζω που βρίσκεται η σχετική ρύθμιση στο δικό σου.

Στη δική μου συσκευή ονομάζεται Emergency SOS  και βρίσκεται στην ενότητα κωδικοί και ασφάλεια. Αν κάνεις αναζήτηση τον σχειτκό όρο στις ρυθμίσεις, λογικά θα τη βρεις.