Pantelhs Rentas ρώτησε πριν 12 μήνες

Γειά σας , μπορείτε να μου πείτε ποιός επεξεργαστής θα ήταν καλύτερος για την κάρτα γραφικών που διαθέτω 6500XT 4GB
Με ενδιαφέρει ποιο πολύ "gaming" για τα έξεις παιχνίδια εάν παίζουν ρόλο για να γίνει η σύγκριση
Forza horizon 5
HOGWARTS LEGACY
fifa 23
Γνωρίζω ότι πάνω κάτω στο θέμα gaming είναι ίδιοι περίπου οι επεξεργαστές που ανέφερα αλλα δεν γνωρίζω για την συγκεκριμένη κάρτα γραφικών ποιος θα ήταν ο καλύτερος συνδυασμός

Ευχαριστώ πολύ

1 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 12 μήνες

Καλησπέρα φίλε μου! Η διαφορές είναι ελάχιστες, καθώς οι επιδόσεις τους είναι σχεδόν ίδιες. Εγώ θα πήγαινα στον Ryzen καθώς συνήθως οι μητρικές τους είναι πιο φθηνές, ενώ υποστηρίζονται και περισσότερες γενιές επεξεργαστών για μελλοντικές αναβαθμίσεις.