Jorje Dominqes ρώτησε πριν 7 έτη

καλησπερα...θελω να μαθω αν βαλω καλωδιο ethernet θα εχω παραπανω ταχυτητες,ενω εχω ασυρματο 135mbit/sec;
π.χ αν ο ρουτερ δωσει παραπανω απο 135mbit/sec που εχω με ασυρματο...με ενσυρματο θα πιασω το 100% του ρουτερ; δηλαδη παραπάνω!

4 Απαντήσεις

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 7 έτη

Καλησπέρα φίλε μου, εάν συνδέσεις το σύστημα σου με καλώδιο λογικά θα έχεις λίγο πιο μεγάλες ταχύτητες καθώς η ασύρματη σύνδεση ενδέχεται να έχει κάποιες απώλειες.. Λογικά όμως δεν θα δεις μεγάλη διαφορά.
https://www.pcsteps.gr/82322-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-wifi-%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CF%83%CE%B7/

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 7 έτη

Να συμπληρώσω πως, σε κάθε περίπτωση, διαφορά θα δεις μόνο ανάμεσα στη μεταφορά αρχείων ανάμεσα σε δύο υπολογιστές, δεν πρόκειται να δεις καμία διαφορά όσον αφορά την ταχύτητα στο ίντερνετ.

Jorje Dominqes απάντησε πριν 7 έτη

Σας ευχαριστω πολυ παιδια με καλυψατε...1 απορια ακομα και τελος:)
εχω ενα καλωδιο ethernet που οταν το συνδεσω μου αναγνωριζει μεν την ενσυρματο συνδεση,αλλα μου δεν μου ανοιγει καποιες σελιδες...μετα παλι οταν το γυρναω σε ασυρματη συνδεση ανοιγει ολες τοις ιστοσελιδες...Στην πρωτη περιπτωση μου γραφει να προσπαθησω ξανα! χρειαζετε να ρυθμισω κατι στην ενσυρματη συνδεση;

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 7 έτη

Περίεργο να στις εμφανίζει στην ασύρματη και όχι στην ενσύρματη. Ρίξε μία ματιά εδώ.