Μάλαμας Μωυσόγλου ρώτησε πριν 5 έτη

Καλησπερα. Βρισκομαι στην ερευνα αγορας GPU. Το συστημα μου ειναι ενας i7 7700, 16gb Ram, και μια rx 460 nitro 4gb.
Ειμαι αναμεσα στην GTX 1660 ti και την RTX 2060.
Τα παιχνιδια που παιζω ειναι κυριως ειναι FORZA HORIZON 3 και 4 και το GTA 5 αλλα γενικα παιζω και οτιδηποτε αλλο μου κινησει το ενδιαφερον.
Γενικα με ενδιαφερουν τα 1080p σε 60 fps με τα  γραφικα στο ultra η οσο γινεται πιο ψηλα.
Ποια θα ηταν η καλυτερη επιλογη???
Ευχαριστω πολυ.

1 Απαντήσεις

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 5 έτη

Καλησπέρα φίλε μου, μεταξύ των δύο παραπάνω η RTX 2060 είναι ισχυρότερη..