Konstantinos Malachas ρώτησε πριν 4 έτη

Καλησπέρα ψάχνω ένα laptop με 17αρα οθόνη για αρκετές ώρες μπροστά στον υπολογιστή δουλειά γραφείου.
με ενδιαφέρει βασικά να είναι ξεκούραστη η οθόνη
υπολογίζω περίπου μέχρι 1000€
έχω βρει κάποια τώρα σε προσφορά αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο

HP Pavilion 17-cd0025nv (i5-9300H/8GB/1TB + 256GB/GeForce GTX 1050/FHD/W10)

Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0 (i7-9750H/12GB/1ΤΒ + 128GB/GeForce GTX 1650/FHD/W10)

5 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 4 έτη

Καλησπέρα Κωνσταντίνε

Σε ενδιαφέρει το gaming ή χρησιμοποιείς σχεδιαστικά προγράμματα;

Ρωτάω γιατί δεν υπάρχει λόγος να πας σε gaming laptop, αν σε ενδιαφέρει μόνο η δουλειά γραφείου.

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στον οδηγό αγοράς μας.

Konstantinos Malachas απάντησε πριν 4 έτη

όχι δεν ασχολούμε με gaming απλά θεωρώ οτι θα έχουν καλύτερες οθόνες αυτά.
τους είδα τους οδηγούς αλλά τα 17 που έχει μέσα είναι αρκετά πάνω  σε τιμή

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 4 έτη

Μόνο από κοντά ή μέσω κάποιου review μπορείς να δεις την ποιότητας της οθόνης και των χρωμάτων. Δεν είναι μετρήσιμο χαρακτηριστικό.

Αλλά ισχύει πως γενικά τα ακριβά gaming laptop έχουν καλής ποιότητας panel.

Konstantinos Malachas απάντησε πριν 4 έτη

τα συγκεκριμένα που αναφέρω αποτελούν καλή επιλογή?

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 4 έτη

Θα σε καλύψουν απόλυτα. Σε αυτές τις ίντσες δεν βλέπω κάποια καλύτερη πρόταση.