Project Stargate ρώτησε πριν 5 έτη

Εχω μια 19αρα lcd οθονη αναλυσης 1280x1024 75hz.
Προς το παρον εχω συνδεσει την οθονη στο pc μου με καλωδιο vga, αλλα σκεφτομαι να παρω dvi καλωδιο γιατι διαβασα σε forums οτι η εικονα διαφερει.
Θα κανει διαφορα σε αυτην την αναλυση η αλλαγη σε dvi ή θα ειναι μια αχρηστη αγορα για ηλιθιους;
Να αναφερω οτι χρησιμοποιω αυτην την οθονη για gaming(ναι για gaming και συγκεκριμενα για csgo) οποτε αν ξερετε πειτε μου αν υποστηριζεται η αναλυση 1280x1024 στα 75hz με dvi γιατι δεν θελω 60hz.
Οθονη:acer b193
Ευχαριστω για τον χρονο σας!

1 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 5 έτη

Καλησπέρα
Το DVI έχει καλύτερη ποιότητα σήματος από το VGA και υποστηρίζει ρυθμό ανανέωσης μέχρι 144Hz. Οπότε, μπορείς να το προτιμήσεις.