Όλες οι Ερωτήσεις στο PCstepsΚατηγορία: Ερωτήσεις2Ερωτήσεις για υπολογιστή
Elina Brakoumatsou ρώτησε πριν 2 έτη

Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις για τον υπολογιστή : 1) Έχω κατεβάσει το πρόγραμμα Parrot Security OS πως το εγκαθιστώ στον υπολογιστή γιατί μου έχει κατέβει υπό μορφή φακέλου ; 2) Για απεγκατάσταση της RAM τι διαδικασία χρειάζεται ;

1 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 2 έτη

Καλησπέρα Ελίνα

Πρέπει να το γράψεις σε ένα USB με το Rufus (οδηγίες εδώ) και να το κάνεις εγκατάσταση όπως κάθε διανομή Linux. Θα βρεις οδηγίες για Ubuntu εδώ, δεν είναι το ίδιο, αλλά τα βήματα είναι όμοια. Αν σε ενδιαφέρει dual boot με Windows, δες εδώ.

Όσο αφορά τη RAM, κλείνεις τον υπολογιστή, αφαιρείς την τροφοδοσία από τη πρίζα και απλά βγάζεις τη RAM ανοίγωντας τα κλιπ.