Νίκος Διαμαντίδης ρώτησε πριν 4 έτη

Καλησπέρα έχω ένα σύστημα i5 4690/ r9 280 3gb/ 8gb ram/cx 600m και επειδή ζορίζεται στα τωρινά παιχνίδια π.χ. Pubg low δεν πιάνω 60 FPS σκέφτομαι να βάλω μια 2η 280 μεταχειρισμένη και να κάνω τη ram 16gb. Αξίζει η 2η κάρτα για 80€; Θα μπορεί να σηκωσει 2k αναλύσεις για μια νέα οθόνη; Η καλύτερα να επενδύσω σε μια νέα κάρτα ;

1 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 4 έτη

Καλησπέρα Νίκο

Εννοείς να αξιοποιήσεις τη δυνατότητα Crossfire της AMD; Αν ναι, έχεις βεβαιωθεί πως το υποστηρίζει η μητρική σου;

Γενικά δεν προτείνουμε το Crossfire, εκτός αν ασχοληθείς καθαρά ως hobby και για πειραματισμό.

Σε πολλά παιχνίδια δεν υπάρχει σωστή υποστήριξη και μπορεί να εμφανιστούν αρκετές περιπλοκές. Αν θες αγοράσεις κάτι και να παίξει άμεσα και παντού, πήγαινε σε νέα κάρτα.