Elias ZéElias ρώτησε πριν 6 έτη

ειδα τις συνθεσεις σου γι' αγορα υπολογιστων, το θεμα ειναι αν θελω διπλη οθονη στο μελ΄λον παιρνω απλα 2η καρτα γραφικων, η ειναι πιο συνθετο;, δλδ πρεπει να κοιταξω τη Motherboard αν σηκωνει 2 καρτες; ευχαριστω!

1 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 6 έτη

Καλησπέρα φίλε μου,
Όλες οι σύγχρονες κάρτες γραφικών υποστηρίζουν διπλές οθόνες, δεν χρειάζεται να αγοράσεις δεύτερη. Το ίδιο και οι μητρικές με τα γραφικά του επεξεργαστή, εφόσον έχουν δύο εξόδους, πχ HDMI και VGA.