Nick Amanatidis ρώτησε πριν 3 έτη

Γεια σας.
Τις προαλλες σκεφτηκα λοιπον ν αρχιζω να ψαχνω σοβαρα για pc build. Και επειδη η καρτες γραφικων ειναι τσιμπημενες στον θεο(π.χ. η 1660 απο 230€ κανει 700€Max). Οποτε κατεληξα στην 1030 Gt Silent Gddr5 2gb. Ομως σκεφτηκα κατι. Μπορω να βαλω 2 απο αυτες;;; Αν ναι πως;;;;
Καλο σας βραδυ

4 Απαντήσεις

Vasilis Lam απάντησε πριν 3 έτη

Οχι δεν γινετε να βαλεις 2

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 3 έτη

Καλησπέρα φίλε μου, και 4 κάρτες να βάλεις δεν θα αλλάξει κάτι..

Nick Amanatidis απάντησε πριν 3 έτη

Δηλαδη θα εχουν την ιδια αναλυση;; Για παραδειγμα αμα εχουν μεγαλυτερη αποδοση το μονο που κανω ειναι απλα να τις τοποθετησω;;; Το λεω αυτο γιατι η μητρικη εχει ενα x16 3.0. Δεν εχει δυο. Οποτε εξηγειστε μου

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 2 έτη

Δεν θα κερδίσεις κάτι..ουσιαστικά και πάλι θα έχεις μία κάρτα, δεν διπλασιάζεται η απόδοση..