Όλες οι Ερωτήσεις στο PCsteps2 αποριες : apu raid
John Crypto ρώτησε πριν 9 έτη

1)σκεφτομαι να παρω τον amd a 10 7850k με την MSI A88XM Gaming. ποσο ασφαλες overclock μπορω να κανω με την stock ψυκτρα και με ποσα volt , θα αυξησει καθολου τις επιδοσεις στα γραφικα ?
2) γινεται να γινει raid αναμεσα σε δυο δίσκους που δεν εχουν ιδια χωρητικοτητα ( 120 gb, 150 gb )

1 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 9 έτη

Γιάννη, με stock ψύκτρα ούτε κατά διάνοια μην επιχειρήσεις overclock, ειδικά σε αυτές τις APU που και χωρίς overclock ζεσταίνονται.

Γίνεται RAID ανάμεσα σε διαφορετικούς δίσκους, αλλά από τον μεγαλύτερο αξιοποιείται μόνο το κομμάτι που είναι ίσο με τον μικρότερο, 120GB στο παράδειγμα που αναφέρεις.