Όλες οι Ερωτήσεις στο PCstepsΚατηγορία: Διάφορα2 διαφορετικες οθονες σε ενα pc
Dimitris Karmoiris ρώτησε πριν 8 έτη

εχω ενα πισι στο μαγαζι με lubuntu και βλεπω οτι εχει δυνατοτητα για 2 desktop.

πως μπορω να απεικονιζω το ενα desktop που προβαλει αποτελεσματα αγωνων στον browser σε μια οθονη και το αλλο να προβαλεται σε αλλη οθονη στην οποια εργαζομαι ?

αν αυτο ειναι εφικτο απο τις ρυθμισεις του λειτορυγικου , τι θα χρειαστω απο HARDWARE και τι ρυθμισεις πρεπει αν κανω στο λογισμικο?

το πισι εχει μια ενσωματωμενη καρτα γραφικων και ειναι σχετικα παλιο.

απλα θελω να αποφυγω την αγορα αλλων υπολογιστων τετοια εποχη.

1 Απαντήσεις

Υποστήριξη PCsteps (Νίκος) απάντησε πριν 8 έτη

Δες αν έχει η κάρτα σου γραφικών έξοδο για 2 οθόνες, μετά δες εδώ πως να τις ρυθμίσεις
https://help.ubuntu.com/community/Lubuntu/MultiDisplay