alexakis ρώτησε πριν 8 έτη

Καλησπέρα Άγγελε.
Θα ήθελα να μου λύσετε 2 απορίες μου:

  1. Έχοντας ανοιχτό τον υπολογιστή και τρέχοντας ένα πρόγραμμα(οποιοδήποτε) μετά από 2-3 ώρες ακινησίας ο υπολογιστής κολλάει. Δηλαδή κολάει η οθόνη και δεν κάνει ούτε επανακίνηση.Πρέπει να βγάλω την μπαταρια για να κανει επανακίνηση.
  2. Θα ήθελα εαν γνωρίζεται έναν καλο δωρεαν μεταφραστη. γιατι το google translate δεν εχει ουτε το βασικο πτυχιο :P

Ευχαριστω πολυ!

5 Απαντήσεις

Υποστήριξη PCsteps (Νίκος) απάντησε πριν 8 έτη

Κάνε ένα έλεγχο για θερμοκρασίες
Όταν θα βάλεις μια μηχανή να κάνει την μετάφραση, θα την κάνει σαν μηχανή, και αυτό ισχύει για όλους τους translators. Αν θέλεις ελαφρώς καλύτερα αποτελέσματα σε μια μετάφραση από Ισπανικά σε Ελληνικά πχ, κάνε πρώτα Ισπανικά -> Αγγλικά -> Ελληνικά.

alexakis απάντησε πριν 8 έτη

Η Θεμοκρασία είναι καλή.
Το λάπτοπ δεν κολλάει καθόλου.
κολλάει σε δύο περιπτώσεις:
1)Οταν δεν κινείται το ποντίκι αρκετή ώρα
2)και οταν κανω επανακκίνηση κολλάει (και αναγκαζομαι να το βγαλω απο την μπριζα)
ειναι κατι που διορθωνεται ή να το στειλω πισω στην εταιρεια να το δουν?

Υποστήριξη PCsteps (Νίκος) απάντησε πριν 8 έτη

Αν είναι καινούργιο και στην εγγύηση, σαφώς είναι προτιμότερο είναι να το στείλεις να το δούνε, δεν υπάρχει λόγος για πειράματα. Θα μπορούσε να είναι από έναν προβληματικό driver στα γραφικά, μέχρι πρόβλημα επεξεργαστή.

alexakis απάντησε πριν 8 έτη

ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ WINDOWS 10 APO 8?
ΕΑΝ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΟΚ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

Υποστήριξη PCsteps (Νίκος) απάντησε πριν 8 έτη

Όχι δεν θα έχεις πρόβλημα, αν και εφόσον το έκανες στα 10, σιγουρέψου ότι έχεις κατεβάσει τους drivers από τον κατασκευαστή.