Όλες οι Ερωτήσεις στο PCstepsΚατηγορία: Windows2 ιδια λειτουργικά σε εναν ssd
ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ρώτησε πριν 6 έτη

Καλησπέρα σας. Έχω ένα σκληρό δίσκο SSD 256. Θελω να ρωτήσω εάν γίνεται να έχω δυο partition ..Στον εναν partition να έχω κανονικα τα windows 10 και τα προγραμματά μου και στο άλλο partition να έχω πάλι τα windows 10 με ένα μονο προγραμμα που χρησιμοποιω για djs, να μην έχει ουτε συνδεση στο internet τιποτα μονο να τρεχει ένα προγραμμα..Eίναι κατι τετοιο εφικτό; 2 ιδια λειτουργικα σε έναν ssd; Εάν ναι πόσα gb χρειάζονται τα windows 10 home edition στο 2 partition; Εάν όχι υπάρχει άλλη λύση; Περιμένω ν ακούσω και τις δικές σας προτάσεις. Ευχαριστω πολύ εκ των προτερων.

1 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 6 έτη

Καλησπέρα Γρηγόρη,
Δυστυχώς δεν το έχουμε δοκιμάσει οι ίδιοι, οπότε δεν μπορούμε να σου απαντήσουμε με 100% σιγουριά.
Πάντως, με μια γρήγορη έρευνα είδα ότι γίνεται κανονικά και η διαδικασία δεν διαφέρει από το να εγκαταστούσες Windows 10 και 7.
Γιατί όμως να κάνεις κάτι τέτοιο; Μπορείς απλά να δημιουργήσεις έναν δεύτερο λογαριασμό, στον οποίο δεν θα εγκαταστήσεις τα προγράμματα που δες θες.
Μπορείς επίσης να δημιουργήσεις μια εικονική μηχανή.