Όλες οι Ερωτήσεις στο PCstepsΚατηγορία: Windows2 λειτουργικά στο ίδιο pc
Costas Roupaliotis ρώτησε πριν 8 έτη

Στο desktop έχω 2 ssd και θέλω στον δεύτερο να εγκαταστήσω τα xp ούτως ώστε να μπορώ να τρέχω προγράμματα, τα οποία λειτουργούν μόνο σε περιβάλλον xp.

Δεν ενδιαφέρομαι να δημιουργήσω cyber box στα windows 10 και να τρέχω εκεί τις εφαρμογές, που απαιτούν περιβάλλον xp, γιατί αφ' ενός μεν δε θέλω να στερήσω από τον κύριο δίσκο χώρο και να επιβαρύνω το κύριο λειτουργικό με έξτρα λειτουργίες, αφ' ετέρου δε δεν καίγομαι να έχω ενεργά και τα 2 λειτουργικά ταυτόχρονα.

Πώς μπορώ να το κάνω όλο αυτό;

1 Απαντήσεις

Υποστήριξη PCsteps (Νίκος) απάντησε πριν 8 έτη

Κάνεις boot από το cd των xp και τα εγκαθιστάς στον 2ο σκληρό, το θέμα είναι ότι το παλιότερο λειτουργικό είναι καλύτερο να γίνεται εγκατάσταση πρώτο. Οπότε πρώτα xp και μετά τα 10