Antreas Pd ρώτησε πριν 9 έτη

Καλησπέρα Αγγελε. Συνδεσα δεύτερη οθόνη στον υπολογιστή μου και δες τι γίνετε.
http://youtu.be/LCCV_vf2sUg
Εχω κύρια οθόνη την αριστερή και απενεργοποιημενη την δεύτερη αλλά πως γίνετε αυτό? Πχ αν θέλω να μπω στο bios δεν μπαίνει από την κύρια οθόνη..
Η κύρια οθόνη είναι με καλώδιο dvi - hdmi Και η δεύτερη όπως βλέπεις δεξιά είναι με vga
Την δεύτερη την θέλω απλά σαν βοηθητική σε κάποιες περιπτώσεις που τρέχω κάποιο πρόγραμμα στην κύρια και θέλω σύγχρονος να παρακολουθώ κάτι άλλο δίπλα.

2 Απαντήσεις

Mar Marios απάντησε πριν 9 έτη

Yparxei to proframma ultramon pou xrisimopoio xronia k kanei polu kali douleia gia tis 2 othones pou thes. Ola ta alla meso win kai bios den lene tpt mprosta se auto

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 9 έτη

Είναι λογικό η κάρτα γραφικών να δίνει προτεραιότητα στο VGA και να δείχνει εκεί το BIOS.

Αφού το desktop σου ανοίγει στην αριστερή οθόνη, που είναι η κύρια, δεν βλέπω ποιο είναι το πρόβλημα.

Για να ενεργοποιήσεις την εικόνα στη δεύτερη οθόνη, δες αυτό τον οδηγό, ισχύουν οι ίδιες βασικές αρχές.