Giorgos Papadopoulos ρώτησε πριν 4 έτη

Καλησπέρα παιδιά θέλω να συνδέσω δύο οθόνες στο pc. Η μια οθόνη που είναι με HDMI στην κάρτα γραφικών όλα μια χαρά .πάω να βάλω την άλλη στην μητρική με HDMI δεν μου την αναγνωρίζει. Της βάζω ανάποδα δουλεύει η άλλη και αυτή που είναι στην μητρική πάλι δεν δουλεύει τι να κάνω.? Μητρική εχω MSI B450 Gaming Plus Max οθόνη κεντρική sumsung cjg50 δεύτερη οθόνη sumsung syncMaster 2033hd

2 Απαντήσεις

Giorgos Papadopoulos απάντησε πριν 4 έτη

Βρήκα το λάθος απλά η Ryzen δεν έχουν γραφικά

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 4 έτη

Καλησπέρα Γιώργο και καλές γιορτές

Δεν ισχύει πως οι Ryzen δεν έχουν ενσωματωμένα γραφικά. Κάποιες εκδόσεις έχουν, ενώ άλλες όχι. Σε αυτές που έχουν τοποθετείται το γράμμα G στο όνομα. Για παράδειγμα, ο Ryzen 5 3400G διαθέτει, ενώ ο Ryzen 5 3600 δεν διαθέτει.