skakistis anwnhmos ρώτησε πριν 9 έτη

Προσφατα εκανα φορματ στο λαπτοπ και περασα τα windows 8.1 στο μοντελο acer aspire E1-572G.
Παρατηρησα οτι αντιμετωπιζω καποια προβληματα
1) δεν λειτουργει το wifi του, μου ειπαν οτι πρεπει να κατεβασω τους καταλληλους drivers αλλα δεν μπορω να τους βρω απο την επισημη σελιδα της acer για το μοντελο μου.
2) ακομα εχω προβλημα με το AMD catalyst Control center διοτι μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η εκκινηση του.

Θα μπορουσατε να με βοηθησετε με καποια βηματα ωστε να λυσω αυτα τα προβήματα?

3 Απαντήσεις

Υποστήριξη PCsteps (Νίκος) απάντησε πριν 9 έτη

Δεν είναι και ακριβώς προβληματάκια.Πέρασες λογισμικό που δεν υποστηρίζεται από το laptop σου. Δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις από το να ψάξεις να βρεις ανεπίσημους drivers κάτι που δεν το συνιστώ άμα δεν γνωρίζεις τι να κατεβάσεις.

skakistis anwnhmos απάντησε πριν 9 έτη

Δεν υποστηριζονται τα Windows 8.1 απο τον υπολογιστη μου?Μου προτεινεται να επιστρεψω στα windows 7?

Υποστήριξη PCsteps (Νίκος) απάντησε πριν 9 έτη

Άμα δεν έχει βγάλει drivers η κατασκευάστρια σημαίνει δεν υποστηρίζονται αλλά κοιτάζοντας τώρα βρήκα εδώ .Παρακαλώ να σιγουρευτείς ότι είναι αυτός ο υπολογιστής σου πριν τους κατεβάσεις