Όλες οι Ερωτήσεις στο PCsteps2 προβληματακια
Νικολας Τολης ρώτησε πριν 9 έτη

Καλημερα!!Προεκειψαν 2 θεματακια με ενα παλιο λαπτοπ(με core 2 duo μεσα αλλα αρκετα γρηγορο).
1)Εχω windows 7 και καποια στιγμη δεν ξερω ακριβως πως οταν εγραφα στο κυριο(administator)λογαρισμο του υπολογιστη αρχισαν τα γραμματα του πληκτρολογιου, τα οποια ειχαν και εναν δευτερευον χαρακτηρα επανω τους,να γραφετε μονο ο δευτερευον χαρακτηρας(π.χ αντι για το Θ το 5 αντι για το Ι το 4 κ.τ.λπ).Ξερει κανεις τι ρυθμισεις χρειαζονται για να λυθει αυτο το προβλημα?Το προβλημα το ''λυσαμε'' προσωρινα μονο χρησιμοποιοντας εναν αλλο λογαρισμο χρηστη.Και τωρα το 2 προβλημα.(πιο σοβαρο)

2)Καποια μερα λοιπον για απροσδιοριστο λογο παλι,με το που ανοιξαμε τον λογαριασμο μας εβγαλε ενα error:οτι το στοιχειο ''εξερευνητης τον windows'' σταματησε να λειτουργει και ο αυτοματος ηλεκτρονικος ελεγχος δεν ελυσε το προβλημα.Οσο υπαρχει αυτο το προβλημα δεν εχουμε την δυνατητα να χρισιμοποιησουμε αυτον τον λογαρισμο οπως και κανεναν αλλο ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ(ADMIN) ο οποιος ομως παραμενει προβληματικος λογο του πληκτρολογιου.(το ονομα του προβληματος ειναι:BEX64 και το προγραμμα με το προβλημα λεγετε:Explorer.EXE)

Ξερει κανενας την λυση οποιουδηποτε προβληματος ή κυριως για το δευτερο προβλημα χρεαιζομαι format?

2 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 9 έτη

Για δοκίμασε, Νικόλα, να κάνεις επιδιόρθωση των Windows για το δεύτερο πρόβλημα.

Για το πρώτο πρόβλημα, φαίνεται σαν να έχει ενεργοποιηθεί το Num lock στο πληκτρολόγιο. Τα laptop που δεν έχουν ξεχωριστό αριθμητικό πληκτρολόγιο έχουν τους αριθμούς στη δεξιά πλευρά του κανονικού πληκτρολογίου. Δες που βρίσκεται το πλήκτρο num lock και πάτησέ το για να αλλάξει ξανά στα γράμματα.

Νικολας Τολης απάντησε πριν 9 έτη

Σε ευχαριστω!