Όλες οι Ερωτήσεις στο PCstepsΚατηγορία: Ερωτήσεις2 HDMI σε motherboard χωρίς ανταπόκριση
παρασκευας δρακουλελης ρώτησε πριν 3 έτη

Καλησπέρα σας. Πήρα μία δεύτερη οθόνη πριν μία εβδομάδα και επειδή δεν είχα άλλη HDMI θύρα διαθέσιμη στην κάρτα γραφικών την έβαλα στην Motherboard. Όταν όμως την σύνδεσα έβγαζε no signal. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει πρόβλημα η μητρική μου ή αν πρέπει να φτιάξω κάτι από τις ρυθμίσεις. Για κάρτα γραφικών έχω την Palit Geforce Gtx 1650 4GB StormX D6 και για Motherboard την Gigabyte B450M DS3H (rev. 1.0). Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

4 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

Καλησπέρα Παρασκευά

Ποιος είναι ο επεξεργαστής σου; Οι θύρες εικόνας της μητρικής λειτουργούν μόνο αν ο επεξεργαστής διαθέτει ενσωματωμένα γραφικά.

παρασκευας δρακουλελης απάντησε πριν 3 έτη

Είναι ο Ryzen 5 3600x.

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

Ο συγκεκριμένος επεξεργαστής δεν διαθέτει ενσωματωμένα γραφικά, οπότε είναι λογικό να μην έχεις έξοδο εικόνας από τις θύρες της μητρικής.

παρασκευας δρακουλελης απάντησε πριν 3 έτη

Οκ σας ευχαριστώ!