nikos vl ρώτησε πριν 10 έτη

Καλησπερα Αγγελε ισως να ειναι ανόητη η ερώτηση που θα κάνω αλλα σαν ερασιτέχνης δεν γνωρίζω , μπορώ να βαλω 2 modem στην ίδια γραμμή σε διαφορετική μπριζα ωστε να εχω καλύτερο σημα ?

3 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 10 έτη

Καλησπέρα Νίκο,

Δύο modem στην ίδια γραμμή δεν πρόκειται να λειτουργήσουν, μόνο ένα μπορεί να είναι συνδεδεμένο ανά πάσα στιγμή. Αν συνδεθεί το δεύτερο, θα αποσυνδεθεί το πρώτο.

nikos vl απάντησε πριν 10 έτη

Αγγελε σε ενα άρθρο σου διαβασα πως να αλλαξω κανάλι στο router και το εκανα ψάχνοντας ειδα οτι μπορεις να αλλαξεις και το bandwidth απο 20MHz σε 40MHz τι κερδίζω και τι χάνω απο αυτό ευχαριστώ

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 10 έτη

Η συχνότητα του καναλιού έχει σκοπό να αποφύγεις τις παρεμβολές από άλλα ασύρματα δίκτυα, δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα στην ταχύτητα.