Κωνσταντίνος Ντάφος ρώτησε πριν 5 έτη

Παιδια καλησπερα.
Χτες εβαλα μια δευτερη οθονη στο πισι και εχω το εξης προβλημα.
Ολα λειτουργουν αψογα απλα οταν παιζω ενα game πχ το lol και κανω  alt tab και οι δυο οθονες μαυριζουν και ειναι σαν ενα πραγμα να κανει restart διαρκει 1 δευτερολεπτο αλλα ειναι ενοχλητικο γνωριζετε τι μπορει να ειναι ??

καρτα γραφηκων ειναι GTX 1050
intel i5 8400
16gb ram

3 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 5 έτη

Καλησπέρα Κωνσταντίνε.
Δηλαδή αυτό το θέμα δεν το είχες με τη μία μόνο οθόνη, αλλά το απέκτησες αφού έβαλες τη δεύτερη?
Μία λύση θα ήταν να έπαιζες το παιχνίδι σε windowed mode, αν έχει, αυτό θα σου έλυνε το πρόβλημα.
Αλλιώς, αν έχεις και τους τελευταίους drivers και δεν έκαναν διαφορά, δυστυχώς δεν βλέπουμε κάτι άλλο που θα μπορούσες να κάνεις.

Κωνσταντίνος Ντάφος απάντησε πριν 5 έτη

Βασικα σημερα δεν μου το εκανε που το δοκιμασα. Παντως τους drivers τους εχω λιγο ξεχασμενους στην αναβαθμηση :D μια ερωτηση ακομα δεν ειχα αναφερει πως η μια ειναι στα 60hz και η αλλη στα 75hz και την εριξα και την αλλη στα 60hz μπορει να εφτεγε αυτο ??

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 5 έτη

Αν μετά την αλλαγή το πρόβλημα δεν εμφανιστεί ξανά, είναι πολύ πιθανό η αιτία να ήταν ο διαφορετικός ρυθμός ανανέωσης.