Giorgos Mavridis ρώτησε πριν 3 έτη

Καλησπέρα PC STEPS , είχα ενεργοποιήσει την επαλήθευση 2 παραγόντων στο Facebook μέσω της επιλογής του Google Authenticator. Χθες έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις το κινητό και πλέον όταν πάω να συνδεθώ στο Facebook μου λέει να εισάγω κωδικό χωρίς όμως να μου έρχεται κάτι στο Google Authenticator . Επίσης δεν είχα αποθηκεύσει τούς εφεδρικούς κωδικούς . Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω και δεν έχω καταλάβει καλά ή πρέπει να μιλήσω με το την υποστήριξη του Facebook(και αν ναι πως ;) Ευχαριστώ

11 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

Καλησπέρα Γιώργο

Το Facebook δεν σου δίνει την επιλογή για κάποια εναλλακτική μέθοδο ταυτοποίησης, όπως αποστολή μηνύματος στο κινητό;

Giorgos Mavridis απάντησε πριν 3 έτη

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση είναι πραγματικά επείγον ! Όχι Βάσω τον κωδικό πρόσβασης και έπειτα μου λέει ότι απαιτείται κωδικός δημιουργείστε έναν κωδικό από την εφαρμογή στο κινητό σας ,και από κάτω γράφει αποστολή κωδικού το οποίο το πατάω αλλά δεν έρχεται τίποτα ούτε στο κινητό ούτε στο eimail

Giorgos Mavridis απάντησε πριν 3 έτη

Βάζω*

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

Η επιλογή αποστολή κωδικού λογικά αναφέρεται σε SMS, οπότε είναι αυτό που χρειάζεσαι. Όπως αναφέρει και το ίδιο το Facebook εδώ, τα SMS μπορεί να καθυστερήσουν, οπότε δώσε του λίγη ώρα μήπως τους λάβεις.

Giorgos Mavridis απάντησε πριν 3 έτη

Θα μπορούσα μήπως να σου στείλω κάποια φωτογραφία για να καταλάβεις τι εννοώ γιατί από χθες το βράδυ προσπαθώ και δεν έχει έρθει κάτι ακόμη ! Αν έχεις τον χρόνο να με βοηθήσεις καθώς δεν έχω πολλές γνώσεις σε τέτοιου είδους διαδικασίες ! Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

Μπορείς να ανεβάσεις την εικόνα στο Imgur ή σε κάποια άλλη cloud πλατφόρμα και να μας στείλεις τον σύνδεσμο κοινοποίησης.

Giorgos Mavridis απάντησε πριν 3 έτη

https://imgur.com/gallery/louadQZ

Giorgos Mavridis απάντησε πριν 3 έτη

Giorgos https://imgur.com/gallery/qQ173Za

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

Αν πατήσεις στο "Έχετε κάποιο πρόβλημα" που σε οδηγεί;

Giorgos Mavridis απάντησε πριν 3 έτη

Giorgos https://imgur.com/gallery/AAJjIDq

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

Από τη στιγμή που δεν σου δίνεται άλλη επιλογή, δοκίμασε να συμπληρώσεις τη συγκεκριμένη φόρμα περιγράφοντας το πρόβλημα σου. Το Facebook δεν προσφέρει δυνατότητα άμεσης επικοινωνίας, οπότε είναι ο μόνος τρόπος να λάβεις υποστήριξη.