Dead Inside ρώτησε πριν 4 έτη

Καλησπέρα. Είμαι σε ένα δίλημμα για το μόνιτορ που θα διαλέξω. Το δίλημμα είναι το εξής : να  πάρω ένα 27ρι μόνιτορ με 144hz 1440p Curved κ οχι freesync ή να πάρω ένα 27ρι μόνιτορ 144hz 1080p Curved με freesync? Προφανώς κ η καλύτερη επιλογή είναι να πάρω ένα π τα έχει όλα, αλλά δε με παίρνει το budget. Στ build μ έχω r5 3600 μαζί με μια rx 5700 xt.

3 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 4 έτη

Καλησπέρα

Αν σε ενδιαφέρει το καλύτερο αποτέλεσμα στα παιχνίδια, θεωρώ πως είναι καλύτερη επιλογή να πας στην οθόνη με Freesync.

Dead Inside απάντησε πριν 4 έτη

Συγκεκριμένα ήμουν ανάμεσα σε Aoc c27g1 και Samsung cjg50
Την μια τη βρίσκω στα 230 ευρώ κ την αλλη στα 270. Μόνο που θα με βόλευε η Samsung καθώς την έχουν και τώρα στον Κοτσοβολο στα 270 ευρώ και θα μπορούσα να την αγοράσω με δώσεις ενώ την AOC την έχει στα 300€ ο Κοτσοβολος οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν νμζω να συμφέρει να τη πάρω από κοτσοβολο την AOC. Επίσης για την AOC έχω διαβάσει για backlight bleeding και για προβλήματα με το freesync (όπως έχω διαβάσει για προβλήματα με το freesync κ για τη κάρτα γραφικών μου η οποία είναι η rx 5700 xt sapphire pulse). Οπότε, επιμένετε στην Aoc ή τελικα να πάρω την αλλη? Ποια είναι η τελική γνώμη σας?

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 4 έτη

Φυσικά θα πας σε αυτήν που σε βολεύει οικονομικά.

Τα προβλήματα στο Freesync πολλές φορές είναι θέμα driver. Ωστόσο, αν το πρόβλημα αναφέρεται σε πολλά σχόλια και όχι μεμονωμένα, πήγαινε στην Samsung.