Doums 2000 ρώτησε πριν 6 έτη

Ποια οθονη είναι καλύτερη για gaming 4K 60 Hz ή 2Κ 144 Hz;;

2 Απαντήσεις

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 6 έτη

Καλησπέρα φίλε μου, καταρχήν τι κάρτα γραφικών έχεις? Μία 4K οθόνη απαιτεί αρκετά καλή κάρτα γραφικών.
Θα σου πρότεινα να επιλέξεις μία 2K με υψηλότερο ρυθμό ανανέωσης. Ειδικά εάν είσαι gamer η χαμηλότερη ανάλυση θα σου εξασφαλίσει περισσότερα fps και τα 144 Hz θα σου επιτρέψουν να αξιοποιήσεις καλύτερα την οθόνη σου.

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 6 έτη

Επίσης, αν θέλεις να σου προτείνουμε κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο, πες μας μέχρι πόσα χρήματα θέλεις να δώσεις.