Mike Gargalianos ρώτησε πριν 3 έτη

Καλησπέρα, έχω το Huawei mate 10 lite με 2160×1080 ανάλυση και σε κανένα  YouTube video δεν με αφήνει να δω 2k και το maximum είναι 1080p παρόλο που το έχω turn on στα settings του κινητού. Ο αδερφος μου που έχει xiaomi redmi note 4, έχει και 1440p και 2160p και του είναι 1920×1080..δεν ξέρω τι γίνεται

5 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

Καλησπέρα Μιχάλη
Το πρόβλημα εμφανίζεται στην αναπαραγωγή από την εφαρμογή και από τον browser;

Mike Gargalianos απάντησε πριν 3 έτη

Όχι, τώρα που το κοίταξα, στο browser τρέχει κανονικα 2k και 1440p ενώ από την εφαρμογή μέχρι 1080π

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

Δυστυχώς, δεν είμαστε σίγουροι αν αυτό οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα πιστοποίησης της συσκευής ή σε κάποιο bug της εφαρμογής.

Για αρχή, δοκίμασε να καθαρίσεις τη cache της εφαρμογής από τις ρυθμίσεις εφαρμογών του κινητού.

Mike Gargalianos απάντησε πριν 3 έτη

Ωραία, έκανα και διαγραφή cache καθώς και reinstall 2 φορές και πάλι τίποτα.. Δεν ξέρω πραγματικά..

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

Καλό είναι να ρωτήσεις σε κάποιο forum σχετικά με κινητά ή την Huawei, για να δεις αν άλλοι χρήστες με τη συγκεκριμένη συσκευή έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Η συσκευή σου έχει κανονικά Google Services; Αν όχι, ίσως επηρεάζει αυτό με κάποιον τρόπο.