egrafes egr ρώτησε πριν 7 έτη

καλησπέρα και χρόνια πολλά!αυτή την στιγμή έχω το bitdefender.σκεφτόμουν να βάλω και δεύτερο antivirus στο pc (windows 7) και συγκεκριμένα το avira που ειναι το δεύτερο στο αντιστοιχο άρθρο που έχετε..σε καμια περίπτωση δεν θα βάλω να τρέχουν και τα δύο μάζι (ξέρω πόσο κακό θα ήταν αυτό :))...απλά όπως ξέρουμε κανένα antivirus δεν βρίσκει τα πάντα και θα ήθελα ανα διαστήματα να κάνω και εναν έλεγχο με κάποιο άλλο antivirus...γνωρίζετε αν μια τέτοια κίνηση θα δημιουργούσε πρόβλημα στο pc και αν οχι θεωρείτε οτι έχει νόημα αυτή η κίνηση ή ειναι περιττό?

ευχαριστώ πολύ

Δημήτρης

1 Απαντήσεις

Έλενα Σωτήρη Staff απάντησε πριν 7 έτη

Καλησπέρα,

Δεν υπάρχει λόγος να βάλεις δεύτερο antivirus, ένας έλεγχος με τους διάφορους malware scanners που κυκλοφορούν είναι αρκετός.

https://www.pcsteps.gr/139454-%CE%AD%CE%BB%CE%B5%CE%B3%CF%87%CE%BF%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B9%CE%BF%CF%8D%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BF%CF%82-rescue-cd-usb/