Harris Andrikopoulos ρώτησε πριν 9 έτη

καλημερα
εχω στο λαπτοπ windows 7 και 8.1 σε dual boot
προσπαθω να βαλω και τα 10 σε αλλο partition
και μου λεει πως δεν γινεται
υπαρχει τροπος?

5 Απαντήσεις

Maxmike Camper απάντησε πριν 9 έτη

σε τι μορφη κανεις φορματ.

rafa8 απάντησε πριν 9 έτη

Φίλε μου σίγουρα γινεται γιατί το συγκεκριμένο συνδιασμό το έχω δοκιμάσει και εγώ,απλά έφτιαξα ενα νέο παρτίσιον και έκανα την εγκατάσταση...

Harris Andrikopoulos απάντησε πριν 9 έτη

ακολουθησα αυτον τον οδηγο
https://www.pcsteps.gr/34523-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-windows-10/

εφτιαξα ενα partision sta 150 γιγα,που λεει πως δεν εχει εκχωρηθει
κανω boot apo to flasaki και οταν φτανω στην εγκατασταση να επιλεξω
partition den προχωρα ουτε σε φορματ ουτε μπορω να επιλεξω το partision

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 9 έτη

Χάρη, αν λέει πως δεν έχει εκχωρηθεί, δεν έχεις φτιάξει partition, έχεις φτιάξει κενό χώρο.

Κάνε δεξί κλικ στον κενό χώρο και κάνει δημιουργία τόμου για να φτιάξεις partition.

Harris Andrikopoulos απάντησε πριν 9 έτη

OK TO EΦΤΙΑΞΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ