Όλες οι Ερωτήσεις στο PCsteps3 μονιτορ σε 1 υπολ/στη
Nikos Psaras ρώτησε πριν 7 έτη

Εχω ενα υπολ/στη(cpu i7 4790 - 16 gb ram - win 10 - GPU VGA ASUS GEFORCE GT730-SL-2GB GDDR3 PCI-E RETAIL ) και εχω συνδεμενα δυο μονιτορ flatron w1946 σε hdmi και vga. Μπορω να συνδεσω και τριτο μονιτορ και που;   Eυχαριστω...

4 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 7 έτη

Καλησπέρα Νίκο,
Εξαρτάται τι ακριβώς θες να πετύχεις με τις 3 οθόνες.
Αν θες να είναι αυτόνομες μεταξύ τους, θα πρέπει να υπάρχει και τρίτη θύρα για οθόνη στη μητρική ή στην κάρτα γραφικών σου.
Αν όχι, μπορείς να αγοράσεις ένα splitter και να συνδέσεις δύο οθόνες σε μία θύρα. Ωστόσο, οι οθόνες που θα συνδέονται στο splitter, θα είναι απλά αντίγραφα. Ότι ακριβώς κάνει η μία, θα κάνει και η άλλη.

Nikos Psaras απάντησε πριν 7 έτη

Κοιταξε σε παρακαλω η αλλη υποδοχη εκτος τη HDMI και VGA που εχει η καρτα (VGA ASUS GEFORCE GT730-SL-2GB GDDR3 PCI-E RETAIL ) τι λεει ....νομιζω ειναι ψηφιακη DVI, αν μας κανει δουλεια; Θελω να δουλευουν τα μονιτορ σε επεκταση.... Υπαρχει καποια λυση με αυτη την καρτα;

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 7 έτη

Απ' ότι βλέπω η κάρτα γραφικών σου έχει και θύρα DVI. Οπότε αν έχει και η οθόνη σου αντίστοιχη θύρα, μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτή.

Nikos Psaras απάντησε πριν 7 έτη

Ευχαριστω φιλε μου για τον χρονο σου....καλο βραδυ.