Όλες οι Ερωτήσεις στο PCsteps3 οθονες σε windowns XP
Aman Amanaman ρώτησε πριν 10 έτη

Πήρα μια καρτα γραφικων την gigabyte gtx 750 , μονο και μονο για να μπορω να βλεπω σε 3 οθονες. Ενω στα win 7 δουλευει κανονικα,στα Win XP δεν μπορεσα να τις δουλεψω ταυτοχρονα και τις 3 οθονες. Μηπως ξερεις εαν στα Win XP γινεται. Ευχαριστω.

1 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 10 έτη

Από τη στιγμή που ο υπολογιστής σου υποστηρίζει τα Windows 7, για ποιο λόγο να χρησιμοποιείς ακόμα τα XP?

Αν έχεις κάποια εφαρμογή που δεν τρέχει στα 7 και τη χρειάζεσαι οπωσδήποτε, βάλε τα XP σε μια virtual Machine και θα λυθούν όλα σου τα προβλήματα.

Όσο για το γιατί συμβαίνει, το πιθανότερο είναι πως αποτελεί περιορισμό των Driver της Nvidia για τα XP, γιατί XP με πολλαπλές κάρτες γραφικών μπορούν να υποστηρίξουν έως και 10 monitor.