Takis Papapetros ρώτησε πριν 9 έτη

Άγγελε γεια σου.Μετά από καιρό θα ήθελα πάλι την βοήθειά σου.Έχω πάρει το κουπόνι του κοινωνικού μερίσματος για την αγορά laptop Και όπως σου έχω γράψει και άλλη φορά τον υπολογιστή τον χρησιμοποιώ για να βλέπω ταινίες,αγώνες με το sopcast κυρίως και για περιήγηση στο ίντερνετ.Μπορείς να μου προτείνεις κάτι από 300-350 ευρώ περίπου ;Ευχαριστώ.ΥΓ.Ένας φίλος μου που δουλεύει στον Γερμανό μου προτείνει τον
Notebook Lenovo G50 Bing?????????

3 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 9 έτη

Καλησπέρα Τάκη.

Δεν είναι ιδιαίτερα καλή επιλογή το G50 Bing.

Αυτό έχει καλύτερο επεξεργαστή.

Felix Assos απάντησε πριν 9 έτη

1) Άγγελε μήπως ξέρεις αν το μοντέλο που προτείνεις παίρνει επέκταση στη RAM?

2) Αν αξιζει αντι για αυτον που προτίνεις να δόσω τα 170ευρώ να πάρω αυτον?
http://www.public.gr/psifiaki-allileggui/prd15/

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 9 έτη

@Felix Assos δεν αναφέρει η Lenovo αν μπορείς να προσθέσεις RAM, αλλά το πιθανότερο είναι πως θα μπορείς, είναι μετρημένα τα μοντέλα που επιτρέπουν μόνο 4GB RAM.

Ναι, πιστεύω αξίζει να πάρεις το μοντέλο με τον καλύτερο επεξεργαστή, με δεδομένο πως είναι πρακτικά αδύνατον να αλλάξεις αργότερα επεξεργαστή στο laptop.