Brev Karlaus ρώτησε πριν 2 έτη

Έχω λίγο πολύ αποφασίσει καταλήξει στο να  παρω ως την επόμενη καρτα γραφικών μου μια 3060 ti. Αλλα δεν εχω αποφασίσει κατά πόσο θα καταλάβαινα διαφορά μεταξύ 2 ή 3 ανεμιστήρες?
Άκουσα οτι η περισσότεροι ανεμιστήρες λογω καλύτερης συνολικής απόδοσης, γυρίζουν πιο αργά αρα κάνουν λιγότερη φασαρία
Εσείς τι λέτε αξιζει τα χρήματα η διαφορά?
Μοντέλα για παράδειγμα:
MSI GeForce RTX 3060 Ti 8GB Gaming X LHR
MSI GeForce RTX 3060 Ti 8GB Gaming Z Trio LHR

1 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 2 έτη

Καλησπέρα φίλε μου
Δεν νομίζω να δεις μεγάλη διαφορά, αλλά όντως ισχύει ότι οι περισσότεροι ανεμιστήρες θα κάνουν λιγότερο θόρυβο γιατί θα λειτουργούν σε χαμηλότερες στροφές.