Vasilis Tsakirakis ρώτησε πριν 9 έτη

Καλησπέρα και πάλι. Μετά απο οικονομία το καλοκαίρι κατάφερα να μαζέψω 800 ευρώ οπότε αύριο θα παραγγείλω τον υπολογιστή για gaming των 750 ευρώ που προτείνεται για τον μήνα σεπτέμβριο .( Ελπίζω η αγορά μου να πιάσει τα λεφτά..) Θέλω να ρωτήσω για το λογισμικό. Καταρχάς τι windows να βάλω?? Εγώ λέω τα windows 7 profesional .Κατα δεύτερον επειδή ως φοιτητής έχω δικαίωμα να τα κατεβάσω δωρεάν ήθελα να ρωτήσω για τον υπολογιστή αυτόν τα 32bit ή τα 64 να κατεβάσω?? Και τρίτον όταν μου έρθει ο πύργος απλά βάζω το cd του λογισμικού κάνω εκγατάσταση και είμαι έτοιμος ??

4 Απαντήσεις

George Vgs απάντησε πριν 9 έτη

Βάλε όποια windows βολεύουν εσένα. Πάντως όποια και να βάλεις επίλεξε την 64bit έκδοση.

Υποστήριξη PCsteps (Νίκος) απάντησε πριν 9 έτη

Αν έχεις μνήμη πάνω από 4gb επέλεξε 64bit.
Απλά βάζεις το dvd και προχωράς στην εγκατάσταση. Τα 7 θα υποστηρίζονται για 5 χρόνια ακόμα, όποτε ίσως να πας στα 8.1 καλύτερα.

Vasilis Tsakirakis απάντησε πριν 9 έτη

eyxaristw poly.

Lil Rafael απάντησε πριν 4 έτη

Να πάρω αυτό το σύστημα για gaming : Amd Ryzen 5 3600 175€
Gigabyte aorus b450 (rev. 1.0) 82€
Sumsung 860 evo 500gb 73€
G skill ripjawsV 8gb 2666MHz 43€
Gigabyte geforce gtx 1660 6gb 243€
Coolermaster masterwat lite 600W 74€
Cooler master masterbox lite 3.1 55€
Όλα. 745€ + μεταφορικα