Babinos Babaloo ρώτησε πριν 5 έτη

Καλησπέρα, ψάχνω ποια καρτα γραφικών να διαλέξω. Πρόσεξα ότι καποιεςκαρτες γραφικών όπως η Rx 580 που με ενδιαφέρει, στα χαρακτηριστικά της δεν αναφέρεται το "3D".  Τι σημαίνει αυτή η ένδειξη ;

3 Απαντήσεις

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 5 έτη

Καλησπέρα φίλε μου, πλέον όλες οι κάρτες έχουν 3D λειτουργίες, συνεπώς δεν είναι κάτι που πρέπει να σε απασχολεί..

Babinos Babaloo απάντησε πριν 5 έτη

Ευχαριστώ. Επίσης , με ενδιαφέρει να χρησιμοποίησε υψηλά χρονισμένες μνήμες(πχ 3200MHz) . Πρέπει να κανω καποια ενέργεια στη μητρική ;

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 5 έτη

Συνήθως οι υψηλές συχνότητες στις μνήμες επιτυγχάνονται μόνο με OverClock (OC).
https://www.pcsteps.gr/1530-gamers-overclocking/