Alexx ρώτησε πριν 8 έτη

Καλησπερα σε ολους!!Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το 3G/4G μερικα πραγματακια.Τι ακριβως ειναι??Οταν λεμε πως ενα ταμπλετ εινα 3G/4G τι ακριβως εννουμε??Το 3G/4G υπαρχει υποχρεωτικα μαζι με καρτα sim??Δηλαδη το ταμπλετ λυτουργει και σαν τηλεφωνο??Μπορω απο ενα wifi ταμπλετ να συνδεσω καποιο στικακι και να μετατραπει το ταμπλετ σε 3G/4G??Ευχαριστω πολυ σε οποιον μου απαντησει :) να ειστε ολοι καλα!!

1 Απαντήσεις

Υποστήριξη PCsteps (Νίκος) απάντησε πριν 8 έτη

Όπως υπάρχει η adsl και η vdsl κάτι παρόμοιο είναι το 3g και 4g. To 4g μπορεί να είναι και 10 φορές πιο γρήγορο από το 3g.
Χρειάζεται sim για να συνδεθεί στο δίκτυο του παρόχου, και αυτό δεν σημαίνει ότι θα λειτουργεί και σαν τηλέφωνο.
Ναι μπορείς, αρκεί να έχεις και 4g sim.