Κώστας Σιταροπουλος ρώτησε πριν 3 έτη

γεια σας εχω καποιες ερωτησεις και καποια προβληματα που αφορα gaming pc 1. που χρησιμευει η καρτα ηχου κι αν χρειαζεται να την αγορασω για gaming pc 2. η 1660 ti με τον ryzen 5 3600 μπορουν να παιξουν σε 1440p παιχνιδια εως και AAA  με πανω απο 60 fps 3. η συνθεση asus rog strix b550-f gaming motherboard atx with amd socket , ryzen 3600 , nzxt kraken x63 rgb , msi geforce gtx 1660 ti 6gb gaming x , 2x western digital blue 2tb 3.5'' , samsung 970 evo plus ssd 500gb m.2 nvme , g.skill trident z rgb 16gb ddr4-3200mhz ειναι καλη συνθεση και ποσα w χρειζομαι για τροφοδοτικο 4. τι διαφορα εχει ο hdd με τον ssd  για παιχνιδια  γιατι μου λενε οτι πρεπει να βαλω hdd στα παιχνιδια ενω μπορω  sdd γιατι θα φωρτιζουν πιο γρηγορα τα παιχνιδια κτλ.

1 Απαντήσεις

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 3 έτη

Καλησπέρα Κώστα, δεν υπάρχει λόγος να πας σε ξεχωριστή κάρτα ήχου για απλή χρήση..μια χαρά είναι η ενσωματωμένη..Η 1660 ti θα σε καλύψει σίγουρα για απαιτητικό 1080p gaming..γενικά τα κομμάτια που έχεις επιλέξει είναι μια χαρά..για τροφοδοτικό μπορείς να δεις αυτό..Για τη διαφορά SSD και HDD μπορείς να ρίξεις μία ματιά εδώ..βέβαια και τις τιμές των SSD δεν υπάρχει λόγος να εγκαταστήσεις τα παιχνίδια σου στον HDD...