\'Λευτέρης Καλκούνιας\' ρώτησε πριν 9 έτη

Καλησπέρα ψάχνω 4 οθονες για υπολογιστη που να εχουν τα εξης χαρακτηριστικα:

1)27 ιντσων
2)να κοστιζουν απο 350-500 η καθε μια
3)η οθονη με την βαση να ειναι μαυρο χρωμα (να μην ειναι δλδ μαυρη πανω η οθονη και κατω η βαση να ειναι διαφανης)
4)αναλυση 2560επι1440 ή 3840επι2160
5)Να εχει χρονο αποκρισης σιγουρα κατω απο 4 ms
6)Να εχει μεγαλη αντιθεση
7)να μπορει να συνδεθει με VGA,HDMI,DVI,Display Port,
8)Να ταιριαζουν μεταξυ τους
9)Να ειναι απο επωνυμες μαρκες που θεωρειται εσεις οτι εχουν καλη ποιοτητα
10)να εχει καλη οπτικη γωνια (δλδ οταν την κοιτας απο δεξια η απο αριστερα να φενεται η εικονα οπως φενεται και απο το κεντρο
ελπιζω να καταλαβατε)

Να μου πειτε οθονες απο ολα τα μαγαζια της ελλαδας οχι απο ενα μαγαζι και εαν βρειτε καμια καλη στο εξωτερικο με αυτα τα χαρακτηριστικα που να μην εχει τρελα μεταφορικα γραψτε την και αυτη.

Ευχαριστω :)

4 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 9 έτη

Λευτέρη, θα σου έχω σχετικές προτάσεις το συντομότερο.

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 9 έτη

Το VGA τι το θέλεις στις προδιαγραφές, άνθρωπέ μου? Ποιος ο λόγος να συνδέσεις ποτέ οθόνη με VGA το 2015? Και δεν πρόκειται να βρεις σε καμία οθόνη και DVI και HDMI ταυτόχρονα, πρακτικά είναι το ίδιο πρωτόκολλο, απλά το HDMI μεταφέρει επιπλέον και ήχο.

Αυτή η οθόνη καλύπτει όλες τις προδιαγραφές που θέλεις.

\'Λευτέρης Καλκούνιας\' απάντησε πριν 9 έτη

Μπερδευτικα με τις συνδεσεις λίγο

\'Λευτέρης Καλκούνιας\' απάντησε πριν 9 έτη

Εψαξα κι εγώ λίγο και στο skroug.gr βρήκα πολλές οθόνες πιο φτηνές με μεγαλύτερες δυνατοτητες ωραίες εξωτερικα με καλό και ποιοτηκο υλικο.Ειχε πολλες που ταιριαζαν στα μετρα μου αλλά ευχαριστώ :)