Theodoris K ρώτησε πριν 8 έτη

Αντιμετωπίζω το εξης πρόβλημα, στις ιδιότητες του υπολογιστη μου δειχνει ότι εχω 4,00 gb ram (2,72 usable ).To ερωτημα μου είναι αν αυτό είναι καποιο πρόβλημα ή είναι φυσιολογικο ; Να αναφερω επισης ότι μοιλις εκανα την καθαρη εγκατασταση των windows 10 https://www.pcsteps.gr/34523-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-windows-10/   και ότι εβαλα  την εκδοση 32 bit σε συστημα 64 bit όπως λεει και στον οδηγο .
Ευχαριστω εκ των προτερων .

2 Απαντήσεις

Iwanna Tentolouri απάντησε πριν 8 έτη

Καλησπέρα,
Τα windows 32-bit δεν υποστηρίζουν 4 GB Ram.Για να χρησιμοποιείς και τα 4GB πρέπει να βάλεις τα 64-bit.

Υποστήριξη PCsteps (Νίκος) απάντησε πριν 8 έτη

Ένα ποσοστό το έχει δεσμεύσει το σύστημα και θα παραμείνει δεσμευμένο ακόμα και αν πας στα 64bit.