Όλες οι Ερωτήσεις στο PCstepsΚατηγορία: Διάφορα404 error στις φωτογραφίες που τελειώνουν με @2x.jpg
dimi tris ρώτησε πριν 8 έτη

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα που μου εμφανίζει συνεχώς 404 error link που οδηγουν σε φωτογρταφίες του site moy και έχουν την κατάληξη @2x.jpg

Πχ: /wp-content/uploads/2015/07/%CE%B1%CF%80%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%BF-%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%B8%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CE%B2%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1-1-320x225@2x.jpg

χωρίς την κατάληξη @2x.jpg η φωτογραφία εμφανίζεται κανονικά. Το πρόβλημα είναι ότι στα αρχεία μου δεν υπάρχει φωτογραφία με τέτοια κατάληξει, ενώ το googlebot επιμένει να βρίσκει μερικές τέτοιες φωτό και να καταλήγει σε 404 error.

Γνωρίζετε τι μπορεί να φταεί και επίσης υπάρχει περίπτωσει αυτό να δημιουργεί πρόβλημα στο SEO Της σελίδας μου;

1 Απαντήσεις

Υποστήριξη PCsteps (Νίκος) απάντησε πριν 8 έτη

To wordpress και το theme σου, για κάθε φωτογραφία που ανεβάσεις, μπορεί να φτιάχνουν άλλες 5-10 με τις διαστάσεις που χρειάζονται για να εμφανιστούν στο site σου, και μάλλον το αρχείο που λες κάτι τέτοιο θα είναι. Μπες από το ftp και δες στον φάκελο uploads αν υπάρχουν αντίστοιχα αρχεία.