Ανδρέας Καρακασίδης ρώτησε πριν 6 έτη

Γνωρίζετε για ποιό λόγο όταν βρίσκομαι σε κλήση φωνής και έχοντας προ αυτής κάλυψη 4G στην περιοχή τα δεδομένα (και κατά συνέπεια το ίντερνετ) δεν δουλεύουν παράλληλα; Είναι γενικό το φαινόμενο στην Ελλάδα μη ταυτόχρονης λειτουργίας δεδομένων 4G/3G και κλήσεων ομιλίας; Το αυτό δεν συμβαίνει όταν είμαι συνδεδεμένος σε Wi-Fi. Κινητό που χρησιμοποιώ είναι το Samsung Galaxy S8 και εταιρεία πάροχος η Wind. Ευχαριστώ εκ των προτέρων, Ανδρέας

1 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 6 έτη

Καλησπέρα Ανδρέα,
Εδώ προτείνουν να αλλάξεις τις ρυθμίσεις του δικτύου από από global σε LTE/CDMA. Δοκίμασέ το και πες μας. Αν δεν βρίσκεις τη ρύθμιση, ανέβασέ μας μερικές screenshots από τις ρυθμίσεις του κινητού σου για το mobile δίκτυο, να δούμε πώς μπορούμε να βοηθήσουμε.